Realizacje 2005- 2010
REALIZACJE KLIMATYZACJA - WENTYLACYJA

12.2009 Wykonanie klimatyzacji pomieszczeń serwerowni grupy AVIVA (Commercial Union) w centrali firmy, w Warszawie, przy użyciu dziesięciu urządzeń firmy Mitsubishi Electric.


Sezon 2009 wykonanie wentylacji mechanicznej w oparciu o rekuperatory Mitsubishi Electric w kilkunastu domach jednorodzinnych na terenie całej Polski, oraz wykonanie klimatyzacji kilkudziesięciu mieszkań prywatnych na terenie Warszawy.


11.2009 Wykonanie klimatyzacji oraz wentylacji w siedzibie firmy „Konsalnet” w Lublinie przy użyciu kilkunastu klimatyzatorów oraz rekuperatora firmy Mitsubishi Electric.


09.2009 Wykonanie klimatyzacji, wentylacji oraz komory chłodniczej w „Domu Weselnym Europa” w Warszawie.


06.2009 Wykonanie klimatyzacji pomieszczeń biurowych w siedzibie biura rachunkowego „Bilans” w Warszawie przy użyciu dziewięciu klimatyzatorów MDV.


03.2009 Wykonanie klimatyzacji pomieszczeń biurowych w siedzibie firmy „Konsalnet” w Łodzi przy użyciu kilkunastu klimatyzatorów firmy Mitsubishi Electric.


2008 - Klimatyzacja pomieszczeń biurowych firmy WINCANTON w Łodzi ul. Zakładowa 97 w - Centrum Logistyczno-Produkcyjne. System wykonany przy użyciu systemu inwerterowego Multi Split firmy Mitsubishi Electric, w którym do trzech agregatów podłączonych jest 10 urządzeń wewnętrznych kasetonowych.


2008 - Klimatyzacja w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Medycznej w Szczercowie. System wykonany przy użyciu kilkunastu klimatyzatorów Mitsubishi Electric o wydajnościach od 2,2 do 5kW


2008 - Klimatyzacja pomieszczeń biurowych firmy Corning Cable System Polska w Strykowie. Klimatyzacja wykonana za pomocą systemu VRF City Multi firmy Mitsubishi Electric. Jest to układ klimatyzacyjny o wydajności ok. 45kW, w którym do jednego agregatu podłączonych jest kilkanaście urządzeń wewnętrznych kasetonowych o wydajnościach od 2,3 do 5kW.
Jest to system klimatyzacyjny nowej generacji, w którym wydajność agregatu dostosowuje się do wydajności pracujących urządzeń wewnętrznych, zapewniając użytkownikowi doskonały komfort oraz bardzo niskie koszty eksploatacyjne. Każde pomieszczenie posiada oddzielne sterowanie, umożliwiające indywidualne nastawy parametrów pracy.


2008 - Klimatyzacja pomieszczenia serwera w firmie PRAKTIKER w Warszawie Al. Jerozolimskie 184
Projektując system klimatyzacji dla tego pomieszczenia, braliśmy pod uwagę zabezpieczenie mocy chłodniczej, w razie ewentualnego uszkodzenia jednego z klimatyzatorów. Wykorzystując klimatyzatory serii Mr Slim Mitsubishi Electric, oraz sterowanie firmy Carel stworzyliśmy jeden układ trzech współpracujących ze sobą urządzeń. Zastosowaliśmy 3 klimatyzatory podsufitowe o wydajnościach 12,5kW każdy. System sterowany jest nadrzędnie za pomocą automatyki firmy Carel. Program komputerowy rejestruje wszystkie zmiany temperaturowe w pomieszczeniu, a przy ewentualnych błędach w pracy systemu powiadamia obsługę techniczną za pomocą wiadomości SMS. Możliwości systemu:
√ Pomiar temperatury w dwóch punktach pomieszczenia.
√ Sterowanie naprzemienną pracą klimatyzatorów w systemie: zadajemy na sterowniku żądaną temperaturę, uruchomiony zostaje pierwszy klimatyzator, jeżeli temperatura w pomieszczeniu nie osiągnie zadanej temperatury np. po 20 min., uruchomiony zostaje drugi klimatyzator, który zmniejsza temperaturę do zadanej.
√ System automatyki zlicza godziny pracy klimatyzatorów i kontro- luje by były one zbliżone do siebie.
√ System ma możliwość podłączenia do sieci internetowej oraz komputera w celu monitoringu pracy, tworzenia raportu miesięcznego zmian temperatury w pomieszczeniu oraz informowania o błędach systemu. √ Program do monitoringu występuje w j. polskim.


2008 - Klimatyzacja supermarketu Carrefour w Jarosławiu ul. Kombatantów 20. Instalacja klimatyzacyjna wykonane przy użyciu klimatyzatorów podsufitowych marki MDV o łącznej wydajności chłodniczej do 51kW.


2008 - Wykonanie instalacji wentylacyjnej w Gimnazjum w miejscowości Mroczeń gm. Baranów. Wentylacja wykonana przy użyciu centrali wentylacyjnej firmy VENTUS o wydajności powietrza 4000m3/h


2008 - Klimatyzacja Sal Operacyjnych w Banku PeKaO S.A. w oddziałach w:

√ Łodzi ul. Piaski 4
√ Lubochni Klimatyzacja wykonana w oparciu o urządzenia klimatyzacyjne firmy Mitsubishi Electric.


2008 - Klimatyzacja 4 supermarketów Carrefour. Instalacje klimatyzacyjne wykonane z użyciem klimatyzatorów podsufitowych o łącznej wydajności chłodniczej od 17 do 51kW dla każdego obiektu. W obiektach tych do wykonania systemów klimatyzacyjnych użyliśmy urządzeń marki MDV oraz SINCLAIR Klimatyzowane sklepy to:
√ Carrefour w Pyskowicach ul. Armii Krajowej 25/27
√ Carrefour w Siemianowicach ul. Mysłowicka 1
√ Carrefour w Ustroniu ul. Brody 6
√ Carrefour w Bielsku Białej ul. Pięciu Stawów 6


2008 - Wykonanie instalacji wentylacyjnej w Zakładach Wędliniarskich w Lichawie woj. Łódzkie.
Instalacja wykonana przy użyciu centrali wentylacyjnej z wymiennikiem obrotowym firmy VTS Clima o wydajności powietrza 6500m3/h


2008 - Klimatyzacja serwera w firmie TME (Transfer Multisort Elektronik ) w Łodzi ul. Ustronna 1
Projektując system klimatyzacji dla tego pomieszczenia, braliśmy pod uwagę zabezpieczenie mocy chłodniczej, w razie ewentualnego uszkodzenia jednego z klimatyzatorów. Wykorzystując klimatyzatory serii Mr Slim Mitsubishi Electric, oraz sterowanie firmy Carel stworzyliśmy jeden układ dwóch współpracujących ze sobą urządzeń.
Zastosowaliśmy urządzenia kanałowe, umiejscowione ponad sufitem podwieszanym w sąsiednim pomieszczeniu. Zimne powietrze wdmuchiwane jest do serwera za pomocą systemu kanałów. Lokalizacja klimatyzatorów w sąsiednim pomieszczeniu była celowa. Inwestor nie życzył sobie urządzeń w pomieszczeniu technicznym ze względu na możliwość wycieku wody i uszkodzenia serwerów

Możliwości systemu:
√ Pomiar temperatury w dwóch punktach pomieszczenia.
√ Sterowanie naprzemienną pracą klimatyzatorów w systemie: zadajemy na sterowniku żądaną temperaturę, uruchomiony zostaje pierwszy klimatyzator, jeżeli temperatura w pomieszczeniu nie osiągnie zadanej temperatury np. po 20 min., uruchomiony zostaje drugi klimatyzator, który zmniejsza temperaturę do zadanej.
√ System automatyki zlicza godziny pracy klimatyzatorów i kontro- luje by były one zbliżone do siebie.
√ System ma możliwość podłączenia do sieci internetowej oraz komputera w celu monitoringu pracy, tworzenia raportu miesięcznego zmian temperatury w pomieszczeniu oraz informowania o błędach systemu. √ Program do monitoringu występuje w j. angielskim lub j. polskim.


2008 - Wykonanie instalacji wentylacji mechaniczne pomieszczeń biurowych w firmie WATT Sp. z o.o. w Piekarach Śląskich.
Instalacja wykonana przy użyciu dwóch central nawiewno-wywiewnych o wydajności 2000m3/h


2007-2008 - Klimatyzacja pomieszczeń techniczno-biurowych w kilkudziesięciu sklepach Carrefour na terenie całego kraju. Klimatyzacja wykonana przy użyciu klimatyzatorów marki SINCLAIR.

Klimatyzowane sklepy to:
√ Carrefour w Zabrzu ul. Chopina 28
√ Carrefour w Wadowicach ul. J. Putka 2
√ Carrefour w Czechowicach Dziedzicach Pl. Targowy 292
√ Carrefour w Sosnowcu ul. Legionów 7a
√ Carrefour w Lesznie ul. Jana Pawła II 16
√ Carrefour w Krakowie ul. J. Lea 53
√ Carrefour w Krośnie ul. Krakowska 182
√ Carrefour w Tarnowie ul. Szotnik 1a
√ Carrefour w Poznaniu os. Kosmonautów 104
√ Carrefour w Grodzisku Mazowieckim
√ Carrefour w Łasku ul. Jana Pawła II
√ Carrefour w Jaśle ul. Kazimierza Wlk.
√ Carrefour w Chorzowie ul. Beskidzka 1
√ Carrefour w Myślenicach ul. Słowackiego 42
√ Carrefour w Hrubieszowie ul. Kolejowa 8
√ Carrefour w Kozienicach ul. Warszawska 34
√ Carrefour w Gdańsku ul. Grunwaldzka 82
√ Carrefour w Andrychowie ul. Krakowska 83e
√ Carrefour w Zakopanym ul. Orkana 1
√ Carrefour w Bielawie ul. 1-go Maja 37
√ Carrefour w Katowicach ul. Wojciech 3
√ Carrefour w Gnieźnie ul. Sobieskiego 17
√ Carrefour w Dąbrowie Górniczej ul. Legionów Polskich
√ Carrefour w Rudzie Śląskiej ul. Wilka 4
√ Carrefour w Łodzi ul. Legionów


2005-2007 - Stała współpraca z łódzką siecią hoteli „Towarzystwo Turystyczne Łódź”. W okresie współpracy wykonaliśmy instalację klimatyzacyjną w o 40 pokojach gościnnych w Hotelu Światowit. Zastosowano tam klimatyzatory japońskiej firmy Mitsubishi Electric, której jesteśmy Autoryzowanym Przedstawicielem od początku istnienia naszej firmy. Są to najwyższej światowej klasy urządzenia klimatyzacyjne z 5-letnią gwarancją. W Hotelu Światowit wykonaliśmy również klimatyzację 3 sal konferencyjnych oraz holu wejściowego.
Cały system klimatyzacyjny tego hotelu, począwszy od projektu, realizacji, a skończywszy na serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym wykonaliśmy samodzielnie. Współpraca z Towarzystwem Turystycznym zaowocowała również wykonaniem klimatyzacji w Sali Konferencyjnej Hotelu Centrum, klimatyzacji Sali Konferencyjnej oraz holu wejściowego Hotelu Mazowiecki, oraz klimatyzacji holu wejściowego Hotelu Savoy i Hotelu Polonia. Łącznie, to ponad 60 klimatyzatorów zainstalowanych we wszystkich 5 hotelach Towarzystwa Turystycznego Łódź.


2007 - Wentylacja nawiewno-wywiewna restauracji OSUSHI w centrum handlowym Magnolia we Wrocławiu.


2007 - Klimatyzacyja 2 supermarketów Carrefour. Instalacje klimatyzacyjne wykonane z użyciem klimatyzatorów podsufitowych o łącznej wydajności chłodniczej ok. 45kW dla każdego obiektu. W obiektach tych do wykonania systemów klimatyzacyjnych użyliśmy urządzeń marki MDV.
Klimatyzowane sklepy to:
√ Carrefour w Tychach
√ Carrefour w Działdowie


2007 - Klimatyzacja pomieszczeń biurowych firmy MEDICMAR w Łodzi ul. Puszkina 78.


2007 - Klimatyzacja pomieszczeń biurowych w Polskiej Kancelarii Audytorskiej Sp. z o.o. w Łodzi ul. Wigury 21.


2006 - Klimatyzacja Sali Operacyjnej w Szpitalu im. Dr H.Jordana w Łodzi ul. Przyrodnicza 7/9.


2006 - Klimatyzacja serwera w Wyższej Szkole Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi ul. Rewolucji 1905r.
Projektując system klimatyzacji dla tego pomieszczenia, braliśmy pod uwagę zabezpieczenie mocy chłodniczej, w razie ewentualnego uszkodzenia jednego z klimatyzatorów. Wykorzystując klimatyzatory serii Mr Slim Mitsubishi Electric, oraz sterowanie firmy Carel stworzyliśmy jeden układ trzech współpracujących ze sobą urządzeń. Możliwości systemu:

√ Pomiar temperatury w dwóch punktach pomieszczenia.
√ Sterowanie naprzemienną pracą klimatyzatorów w systemie: zadajemy na sterowniku żądaną temperaturę, uruchomiony zostaje pierwszy klimatyzator, jeżeli temperatura w pomieszczeniu nie osiągnie zadanej temperatury np. po 20 min., uruchomiony zostaje drugi klimatyzator, który zmniejsza temperaturę do zadanej, jeżeli nie, to uruchamiane kolejne urządzenie.
√ System automatyki zlicza godziny pracy klimatyzatorów i kontro- luje by były one zbliżone do siebie.
√ System ma możliwość podłączenia do sieci internetowej oraz komputera w celu monitoringu pracy, tworzenia raportu miesięcznego zmian temperatury w pomieszczeniu oraz informowania o błędach systemu.
√ Program do monitoringu występuje w j. angielskim lub j. polskim.
2006 - Klimatyzacja biur Starostwa Powiatowego w Radomiu. System wykonany przy użyciu ok. 20 klimatyzatorów firmy Fuji Electric.


2006 - Klimatyzacja dwóch sal Biblioteki Publicznej w Warszawie Al. Solidarności 90.


2005-2006 - Umowa serwisowa z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.
Serwis klimatyzatorów w pomieszczeniach technicznych w 40 regionalnych oddziałach ZUS w woj. Łódzkim


2004-2006 - Stała współpraca z siecią sklepów Leader Price. W tym czasie wykonaliśmy klimatyzację w kilkunastu sklepach w całym kraju. Instalacje klimatyzacyjne wykonane były z użyciem klimatyzatorów podsufitowych o łącznej wydajności chłodniczej ok. 60kW dla każdego obiektu. W większości obiektów do wykonania instalacji klimatyzacyjnej użyliśmy urządzeń marki MDV, której jesteśmy regionalnym przedstawicielem. Dodatkowo w kilku obiektach wykonaliśmy instalację wentylacyjną.
Obecnie właścicielem sieci sklepów Leader Price jest firma Tesco Polska Sp. z o.o. Klimatyzowane przez nas obiekty to:
√ Tesco Łódź ul. Retkińska
√ Tesco Zduńska Wola
√ Tesco Ozorków
√ Tesco Chodzież
√ Tesco Ruda Śląska
√ Tesco Gliwice
√ Tesco Piaseczno
√ Tesco Brodnica


2005 - Klimatyzacja pomieszczenia technicznego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w miejscowości Kalinko k/Łodzi.


2005 - Klimatyzacja biur firmy Kimball Electronis Poland Sp. z o.o. w Poznaniu. System złożony z 22 klimatyzatorów marki Mitsubishi Electric.


2005 - Klimatyzacja pomieszczeń biurowych Kancelarii Adwokackiej w Poznaniu.
Klimatyzacja wykonana z użyciem chłodząco-grzejącego, inwerterowego systemu Multi Split Mitsubishi Electric.
Do jednego agregatu inwerterowego (płynna, elektronicznie sterowana wydajność sprężarki ) zostały podłączone cztery urządzenia wewnętrzne ścienne oraz przypodłogowe.


2005 - Zakład fryzjerski w Zduńskiej Woli ul. PiwnaREALIZACJE CHŁODNICTWO


2008 - Wykonanie przebudów instalacji chłodniczych (tzw. REFIT) w sklepach Tesco w: √ Ozorkowie ul. Wyszyńskiego
√ Toruniu ul. Rydygiera 2
√ Kaliszu ul. Legionów
√ Białymstoku


2008 - Wykonanie komory mroźniczej w sklepie Tesco w Toruniu ul. Rydygiera 26.


2008 - Stała umowa serwisowa urządzeń chłodniczych w magazynie TESCO w Strykowie k/Łodzi.


2007-2008 - Stała umowa serwisowa z siecią sklepów Tesco. Obsługa serwisowa urządzeń chłodniczych w 29 sklepach w regionie łódzkim, dolnośląskim i wielkopolskim.


2008 - Wykonanie instalacji chłodniczej w sklepie Carrefour w Świdnicy Pl. Kombatantów 1.
Zespół sprężarkowy z agregatami firmy Bitzer o wydajności chłodniczej ok. 30kW, zasilający meble dodatnie, ujemne oraz komory chłodnicze. Wykonanie komór chłodniczych, instalacji chłodniczej, elektrycznej oraz sterowniczej.


2007-2008 - Przebudowa i modernizacja instalacji chłodniczych w sklepach Carrefour.
Wszystkie prace przebiegały w trakcie pracy sklepów, bez ich zamykania. Najtrudniejsze elementy przebudowy odbywały się w nocy. Zrealizowano prace w sklepach:

√ Carrefour w Zduńskiej Woli ul. Kilińskiego
√ Carrefour w Piekarach Śląskich
√ Carrefour w Siedlcach
√ Carrefour we Wrocławiu ul. Bradzka 3
√ Carrefour w Płocku
√ Carrefour w Starachowicach ul. Prądzyńskiego 1
√ Carrefour w Łodzi Al. Rydza Śmigłego
√ Carrefour w Łodzi ul. Legionów


2007 - Wykonanie instalacji chłodniczej w sklepie Carrefour w Łasku ul. Jana Pawła II 7.


2007 - Wykonanie instalacji chłodniczej w sklepie Carrefour w Częstochowie ul. Zamenhoffa 34.


2006 - Przebudowy instalacji chłodniczych w kilkunastu sklepach Leader Price na terenie całego kraju.
Przebudowy instalacji chłodniczych wykonywane były w celu zmiany aranżacji sklepów. Ze względu na konieczność jak najkrótszego zamknięcia obiektu, wszystkie prace trwały 3-4 dni, przez 24h/dobę. Zrealizowane prace w sklepch:

√ Leader Price w Łodzi ul. Kopcińskiego
√ Leader Price w Łodzi ul. Elsnera
√ Leader Price w Łodzi Al. Włókniarzy
√ Leader Price w Łodzi ul. Retkińska
√ Leader Price w Łodzi ul. Dylika
√ Leader Price w Łodzi ul. Zgierska
√ Leader Price w Warszawie ul. Młynarska
√ Leader Price w Legionowie
√ Leader Price w Piasecznie
√ Leader Price w Piotrkowie Tryb.
√ Leader Price w Skarżysku Kamiennej


2005-2006 - Stała umowa serwisowa z siecią sklepów Leader Price. Obsługa serwisowa urządzeń chłodniczych w 23 sklepach w regionie łódzkim.
Dział Techniczno-Handlowy
509 466 688