Nowoczesny system wentylacji mechanicznej - rekuperacja

Dom, praca bądź biuro to miejsca, w których człowiek spędza znaczną część życia. Jakość powietrza, jakim oddychamy, jest wyjątkowo ważna. Warto jest więc zadbać o to, aby pomieszczenia były dostosowane do warunków, w jakich organizm ludzki czuje się najlepiej. System rekuperacji może Ci w tym pomóc, jak?

Rekuperacja to wymiana powietrza bez względu na warunki zewnętrzne. System wentylacji mechanicznej (rekuperator) powoduje cyrkulację powietrza w pomieszczeniu i zastępuje zużyte powietrze tym świeżym i przyjemniejszym. 

Wentylacja grawitacyjna, a mechaniczna, czym się różnią? 

Przy wyborze tej pierwszej musimy pamiętać, że jest ona stała – nie da się nią sterować. Wentylacja grawitacyjna polega na zaopatrzeniu okien w nawiewniki. Powietrze w środku jest niefiltrowane, a pomieszczenia zdane są na temperaturę taką, jaką przyniesie nam dzień. Straty ciepła tej wentylacji szacowane są na 20-30%. 

Optymalnym systemem, polecanym i oferowanym przez nas jest rekuperacja – prosty, energooszczędny system wentylacji mechanicznej. 

Jak rekuperator oszczędza energię?

Podczas przepływu powietrza, w wymienniku rekuperatora spotykają się strumienie powietrza nawiewanego i wyciąganego. Strumienie lawirują między sobą, ale nie mieszają się. Mijając się, oddają sobie energię. Tak generowana jest oszczędność energii poprzez rekuperator.

Zalety, jakie niesie ze sobą system rekuperacji:

  • Generuje dużo niższe kosztyogrzewania domu – grubszy portfel nawet o 60% kosztów powstałych w wyniku ogrzewania gazem ziemnym,
  • Problemy związane z otwieraniem okien to już przeszłość – koniec z natrętnymi owadami, hałasem oraz przenikaniem spalin z zewnątrz,
  • Skutecznie usuwa zanieczyszczenia – niesforne zapachy, kurz i grzyby,
  • Eliminuje wilgoć – z pomieszczenia w którym występuje dwutlenek węgla, zanieczyszczenia, a także wilgoć wyrzucane jest powietrze, automatycznie wymieniane na czyste, 
  • Brak uczucia “zaduchu” w lecie – rekuperacja wyposażona jest w anemostaty nawiewne, które dostarczają w 100% świeże i schłodzone powietrze.

Zapraszamy do kontaktu, jeśli również cenisz sobie komfort i nowoczesne rozwiązania. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży pozwala na profesjonalne doradztwo w zakresie wentylacji. System rekuperacji Łódź – najnowsza technologia to lepsze jutro.

Niezmiennie od lat podczas zakładania systemów rekuperacji towarzyszą nam polecani producenci: Samsung, Mitsubishi ELECTRIC, Komfovent oraz Noxa.